Suzuki 1 Liga: Krakowski AGH bliżej play-off

We wtorkowym zaległym boju 27. serii meczów w Suzuki 1 Lidze Koszykówki Mężczyzn AZS AGH Kraków pokonał w lubelskiej hali Globus miejscowy AZS UMCS Start II 103:73. Krakowianie w ten sposób zrobili spory krok w najważniejszą część sezonu.

AZS UMCS Start II Lublin – AZS AGH Kraków 73:103 STATYSTYKI

Obydwie ekipy znajdują się odpowiednio na miejscach 7 oraz 8, czyli lokatach premiowanych awansem do decydującej fazy sezonu. Krakowianie oraz lublinianie tym zwycięstwem mogli mocno zwiększyć szanse na udział w fazie play-off. Zwycięsko z tej rywalizacji wyszli zawodnicy trenera Wojciecha Bychawskiego.

Początek meczu to wymiana ciosów z obu stron. Po trzypunktowej akcji zainkasowanej przez Bartosza Ciechocińskiego (2+1) gracze z Koziego Grodu mieli prowadzenie (7:4). Jednak przyjezdni z Krakowa wrzucili wyższy bieg, rzucając 12 „oczek” pod rząd. Po udanej akcji 2+ Wojciecha Frasia i pięciu punktach Wojciecha Leszczyńskiego to zawodnicy w czarnych strojach cieszyli się z 9-punktowej zaliczki (7:16). Następnie Paweł Zmarlak był bardzo skuteczny z pomalowanego pola. Jego celne trafienia zwiększyły przewagę AGH do trzynastu punktów (9:22). Lubelscy zawodnicy w końcówce premierowej odsłony ratowali się punktami z wolnych Karola Obarka i Kamila Barnusia. Krzysztof Wąsowicz skończył tą odsłonę punktami spod obręczy (15:25).

W drugiej kwarcie ponownie skuteczny był Zmarlak, a po stronie lubelskiej uaktywnili się Pelczar oraz Ciechociński. Niewiele to zmieniło w obrazie gry miejscowych, gdyż krakowianie odpowiadali trzypunktowymi trafieniami Wydry i Dyrdy. Przewaga krakowskiego AGH-a po następnych punktach Frasia osiągnęła pułap 19 „oczek” (28:47). Zawodnicy z Koziego Grodu pod sam koniec drugiej kwarty poderwali się do gry za sprawą trójek Pelczara i Gospodarka oraz punktów spod obręczy Barnusia i Obarka. Połowicznie wykorzystane wolne przez Majkę i Rojka sprawiły, że pierwsza połowa skończyła się wynikiem 40:56.

Po dłuższej przerwie goście zdołali uzyskać ponad 20-punktową przewagę po kolejnych punktach zdobytych przez Rojka. Lubelscy zawodnicy ciągle odpowiadali pojedynczymi i dobrymi akcjami, ale nie potrafili dotrzymać kroku przeciwnikowi utrzymującego sporą zaliczkę. Po jeszcze jednej akcji 2+ Frasia AGH prowadził 68:49. W następnym fragmencie Karol Obarek postanowił wziąć odpowiedzialność za zdobywanie punktów. Jednak to nie zmartwiło krakowskiego zespołu, który punktował z rzutów wolnych plus dołożył trójkę. W ten sposób po celnych rzutach wolnych Patryka Wydry AGH zasłużenie wygrywał po trzech częściach 77:56.

Czwarta kwarta niewiele mogła zmienić w końcowym wyniku. W krakowskim zespole punktował duet Dyrda-Pawlak, natomiast w zespole z Koziego Grodu skutecznie rzucali Ciechociński, Myśliwiec. To jednak za mocno nie zmieniło obrazu pojedynku, ponieważ przyjezdni ciągle mieli dwucyfrową różnicę. Obydwaj szkoleniowcy postanowili w końcówce dać rezerwowym graczom pograć w tym spotkaniu. AZS AGH Kraków zasłużenie wygrał z AZS-em UMCS Start II Lublin 103:73

Najskuteczniejszym zawodnikiem w zwycięskim zespole był Wojciech Fraś, autor 19 punktów i 11 zbiórek. W lubelskim zespole brylowali Michael Gospodarek oraz Bartosz Ciechociński, rzucając kolejno: 18 i 17 „oczek”.

KW

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *