Hit na Podkarpaciu dla Górnika

Górnik Zamek Książ Wałbrzych wygrał hitową potyczkę na Podkarpaciu! W piątkowy wieczór gracze Andrzeja Adamka pokonali Miasto Szkła Krosno 79:70.

Miasto Szkła Krosno – Górnik Zamek Książ Wałbrzych 70:79 Statystyki

Początkowo potyczka układała się po myśli wałbrzyszan, którzy po koszach Piotra Niedźwiedzkiego, Krzysztofa Jakóbczyka i Miłosza Góreńczyka prowadzili 7:4. Kroku przyjezdnym dotrzymywali Hubert Łałak, Michał Jankowski, a także Przemysław Wrona. Udana próba zza łuku Aleksandra Griszczuka dała Szklanemu Teamowi nawet prowadzenie (11:9). Jednak w końcówce premierowej odsłony przyzwoicie z ławki rezerwowej zaprezentowali się Konrad Dawdo, a także Kacper Margiciok. Tym samym Górnik prowadził po tej części 20:14.

Nonszalancko, ale skutecznie w następnej partii grał Jankowski, aplikując dziewięć punktów. Wałbrzyszanom przez prawie dobre sześć minut drugiej odsłony zacięła się gra. Ten fakt wykorzystał także Szymon Sobiech, trafiając rzuty wolne (28:23). Przełamanie dla wałbrzyskiej ekipy dali udanymi akcjami Dawdo oraz Margiciok, ale po stronie miejscowych niezawodny był Jankowski przy wsparciu Łałaka i Zagórskiego. Na przerwę w lepszych nastrojach schodzili krośnianie, prowadząc 36:33.

Po zmianach stron Górnik przejął kontrolę nad widowiskiem, a pomogły mu w tym celne kosze Niedźwiedzkiego, Jakóbczyka i Margicioka. Dzięki następnym punktom Jakóbczyka i Margicioka, biało-niebiescy mieli 8-punktowe prowadzenie (41:49). Słabszą grę podopiecznych Edmundsa Valeiko przerwali celnymi rzutami Szymon Sobiech oraz Przemysław Wrona. Na skuteczne rzuty Łałaka, Zagórskiego dobrze odpowiadali bracia Dawdo. Po trzech odsłonach goście wygrywali pięcioma „oczkami”.

Krośnianie na początku czwartej kwarty po trafieniach Rasnicka oraz Wrony zbliżyli się do gości na jedno posiadanie (62:64). Później wałbrzyszanie ponownie oddalili się na parę punktów od miejscowych po udanych wejściach pod obręcz Konrada Dawdo, a także Francisa Hana. Jankowski wraz z Rasnickiem swoimi celnymi rzutami z gry jeszcze wlali nadzieję gospodarzom na odwrócenie meczu na ich korzyść. Finalnie tych szans pozbawili ich Witalij Kowalenko oraz Konrad Dawdo, trafiając ważne akcje. Ostatecznie Górnik Zamek Książ Wałbrzych wygrał w Krośnie 79:70.

Dla Górnika 16 punktów zaaplikował Konrad Dawdo. Dla Miasta Szkła 25 punktów dał Michał Jankowski.