HydroTruck nadal niepokonany. Czy zatrzyma ich Turów?

Dzięki potknięciu GKS-u Tychy z Sensation Kotwicą Kołobrzeg, radomski zespół jest jedynym niepokonanym teamem w Suzuki 1.Lidze. Podopieczni Roberta Witki wygrali jak do tej pory wszystkie osiem meczów!

Niezwykle rzadko zdarza się, że ekipa spadająca z ekstraklasowych parkietów bardzo szybko chce na nie powrócić po jednym sezonie. Koszykarze HydroTrucka bardzo dzielnie walczyli o utrzymanie w Energa Basket Lidze, ale z bilansem 5-25 musieli się pożegnać z ekstraklasą. Na zapleczu ekstraklasy radzą się bardzo dobrze.

W Derbach Mazowsza z KKS Polonią Warszawa na cztery minuty przed końcową syreną przegrywali 69:58. Wówczas wydawało się, że radomski klub w poniedziałkowy wieczór podzieli losy Trójkolorowych z Czarodziejami z Wydm. W tych decydujących momentach spotkania ciężar gry na swoje barki wzięli Damian Jeszke, a także Kaheem Ransom. 29-letni Amerykanin w tzw. crunch-time dopisał kluczowe punkty z rzutów wolnych oraz trafienie spod kosza dające dogrywkę. Następnie w dodatkowym czasie rzucił bardzo ważną trójkę, na którą Poloniści nie znaleźli odpowiedzi. Ransom skończył to spotkanie z dorobkiem: 26 punktów, 11 asyst i 5 zbiórek.

Bez dwóch zdań wspomniany wcześniej Kaheem Ransom jest liderem radomskiej drużyny. Amerykanin jak do tej pory przewodzi w klasyfikacji na: najlepiej punktującego, asystującego i przechwytującego zawodnika. Ponadto parokrotnie ocierał się o zdobycze triple-double, przekraczając dwucyfrową liczbę asyst czy zbiórek. To budzi spory respekt! W radomskich szeregach mamy kilku solidnych grajków jak m.in. Damiana Jeszke, Filipa Zegzułę czy również Jakuba Patokę, którzy ciągną atak swojej drużyny.

CZY TURÓW ZATRZYMA RADOMIAN?

Gdzie tak naprawdę PGE Turów Zgorzelec będzie szukał szans na równorzędną walkę z HydroTruckiem? Wydaje się na pierwszy rzut oka, że będzie to walka pod obręczami. Pomimo, że różnice procentowe są niewielkie to obiecującą potyczkę zobaczymy między duetami: Arkadiusz Adamczyk i Filip Pruefer kontra Damian Jeszke oraz Jakuba Patoka. Szymon Pawlak zajmuje piątą lokatę w klasyfikacji najlepiej punktujących zawodników i będzie starał się znaleźć sposób na zatrzymanie Filipa Zegzuły. Pod nieobecność Michała Jędrzejewskiego obowiązek zatrzymania Ransoma będzie spoczywał na Krzysztofie Wąsowiczu.

Dotychczas zgorzelczanie zdołali z ośmiu meczów wygrać zaledwie dwa na pierwszoligowych boiskach. W swej dotychczasowej historii zespoły siedemnastokrotnie walczyły ze sobą i wszystkie potyczki rozgrywały się na ekstraklasowych parkietach. Jedenaście rywalizacji kończyły się triumfem Turowa, a sześć zwycięstwem HydroTrucka. Teraz obydwie drużyny stoczą ze sobą bój po raz osiemnasty (a pierwszy na zapleczu). Kto teraz okaże się lepszy? Dowiemy się w tym wieczorze.

Także w piątkowy wieczór zostanie rozegrana rywalizacja między AZS AGH Kraków a Startem II Lublin o godzinie 18:00.

fot. HydroTruck Radom
KW

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *