Jan Malesa nowym rzucającym Noteci Inowrocław

Po dwuletniej absencji na pierwszoligowe parkiety powraca Jan Malesa. 24-letni rzucający w nadchodzącym sezonie będzie grał dla KSK Qemetica Noteci Inowrocław.

Jan Malesa rozpoczynał swoją koszykarską karierę w BSK Kadet Biała Podlaska, której jest wychowankiem. Pokrótce kolejnym przystankiem na jego drodze była gra w Exact Systems Śląsk Wrocław, który reprezentował w młodzieżowych oraz seniorskich parkietach. Z wrocławskim zespołem zdobył: srebrny medal MP U18, złoty i dwa brązowe medale MP U20. W trakcie sezonu 2019/2020 prócz reprezentowania rezerw Śląska Wrocław, 24-latek zadebiutował na pierwszoligowych parkietach, grając dla Zetkama Doral Nysy Kłodzko. Następnie w kolejnych dwóch latach reprezentował barwy Górnika Zamek Książ Wałbrzych, z którym dwukrotnie zdobył srebrny medal 1.Ligi.

Malesa w ostatnich dwóch sezonach zaliczył krótkie epizody w ekstraklasie, reprezentując barwy Trefla Sopot oraz Tauronu GTK Gliwice. Jednak w połowie stycznia tego roku rzucający postanowił wrócić na drugoligowe parkiety, dołączając do Enea Żubry Chorten Białystok. Malesa zagrał w białostockim zespole dwanaście spotkań, aplikując średnio 13,8 punktu, 4,4 zbiórki oraz 2,9 asysty.

Statystyki

fot. KSK Qemetica Noteć Inowrocław
Red.

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *