HydroTruck wygrywa spokój

HydroTruck Radom w sobotnim meczu 17.kolejki zaplecza ekstraklasy pokonał na wyjeździe AZS AWF Mickiewicza Romus Katowice 91:77. Tym samym podopieczni Roberta Witki przybliżyli się do ekip walczących o play-off.

AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice – HydroTruck Radom 77:91 Statystyki

Jako pierwsi prowadzenie objęli radomianie dzięki udanym rzutom Darrena Williamsa i Mikaela Laihonena. Przytomnie na zagrania radomian zareagowali Łukasz Kłaczek, a także Daniel Oladapo, doprowadzając po paru minutach do wyrównania (9:9). Potem ekipy na przemian zaczęły zmieniać się na prowadzeniu. Na kolejne punkty Mikaela Laihonena i zagrania Jakuba Zalewskiego skutecznie ripostowali Kajetan Kuczawski i Kacper Rojek. Radomską ekipę w końcowych fragmentach tej części trzymał Williams. Jego dwie celne trójki dały po 10 minutach sześciopunktowe prowadzenie dla HydroTrucka (19:25). Siedmiopunktowy serial gości pozwolił im w kolejnej ćwiartce odskoczyć na trzynaście punktów. Rezultat w następnych minutach próbowali zmieniać Kłaczek, Rojek oraz Oladapo, lecz niewiele im to dawało. Udane trafienia Zalewskiego, Ciechocińskiego i Williamsa pozwoliły radomianom prowadzić po połowie 47:31.

Po powrocie nieustępliwi w ataku byli Williams, a także Laihonen, co pozwoliło przyjezdnym osiągnąć pułap ponad 20 punktów (33:54). Pojedynczymi akcjami starali się podreperować rezultat Bartosz Chodukiewicz oraz Kacper Rojek, ale skutecznie utrudniał im udanymi rzutami Jakub Zalewski. Do końca trzeciej kwarty precyzyjni z dystansu byli Tomasz Krzymiński, Mateusz Żebrok, a także Patryk Wieczorek. Jednak po półgodzinnej grze wciąż lepsi byli goście z Mazowsza, prowadząc osiemnastoma punktami. Katowiczanie dzięki koszom Ratajczaka, Krzymińskiego i Żebroka próbowali w czwartej części widowiska wrócić do rywalizacji. Jednak plany zawodników Mickiewicza doskonale pokrzyżowali Bartosz Ciechociński oraz Konrad Szymański. Następnie punkty Żebroka, a także trójki Ratajczaka i Krzymińskiego zmniejszyły przewagę HydroTrucka do dziesięciu „oczek”. Radomianie w pełni kontrolowali zawody dzięki następnym punktom Williamsa i Ciechociński. Ostatecznie HydroTruck wygrał w Katowicach 91:77.

Darren Williams skończył mecz na 35 punktach i 9 asystach. Dla Mickiewicza 12 punktów rzucił Bartosz Chodukiewicz.