Kotwica odhacza Astorię

Sensation Kotwica Kołobrzeg odhaczyła kolejnego kandydata do gry o Orlen Basket Ligę! W sobotni wieczór koszykarze Rafała Franka pokonali Enea Abramczyk Astorię Bydgoszcz 81:66.

„Czarodzieje z Wydm” wcześniej uporali się z wałbrzyskim Górnikiem, a także Kociewskimi Diabłami na własnym terenie. Tym razem do kolekcji kołobrzeżanie dodali triumf z bydgoską Astorią. Początkowo trafienia Remona Nelsona, Damiana Pielocha i Pawła Dzierżaka dały czteropunktową zaliczkę (8:4). Potem do głosu doszli goście, którzy mogli liczyć na Piotra Śmigielskiego (były zawodnik Kotwicy), a także Filipa Małgorzaciaka. Potem gospodarze zaaplikowali serię 11:1, w której znakomicie prezentował się Szymon Długosz. Jego następne trafienia dały po tej części sześciopunktowe prowadzenie dla miejscowych (23:17). W kolejnej kwarcie rezultat na korzyść kołobrzeżan podwyższył Daniel Ziółkowski do spółki z Pawłem Dzierżakiem i Jakubem Motylewskim (35:21). Na rezultat w pierwszej połowie próbowali wpłynąć Kaszowski, Kiwilsza, Śmigielski, Małgorzaciak. Jednak po stronie miejscowych dwiema trójkami odpowiedział Dzierżak, a z półdystansu Ziółkowski. Kołobrzeżanie schodzili do szatni z czternastopunktową zaliczką (45:31).

Wynik nie uległ zmianie po 15-minutowej przerwie, gdy doskonale w kołobrzeskiej ekipie uzupełniali się Dzierżak oraz Nelson. Próbę nadrobienia zaległości podjęli się Śmigielski, a także Jeszke, lecz pod koszami skutecznie ripostowali Długosz, a także Motylewski. W czwartej kwarcie Kotwica dołożyła udany serial 12:1, który przypieczętował ich pewny triumf nad Astorią. Rozmiar porażki starali się zmniejszyć Mateusz Kaszowski, Kacper Burczyk i Filip Zegzuła. Ostatecznie Sensation Kotwica Kołobrzeg pokonuje Astorię 81:66. Najlepiej dla gospodarzy punktowali Paweł Dzierżak oraz Szymon Długosz, inkasując odpowiednio 16 punktów. Dla Astorii 17 punktów rzucił Piotr Śmigielski.