Mindowicz dołącza do Górnika. Durski zostaje

Górnik Trans.eu Zamek Książ Wałbrzych odkrył swoich pierwszych zawodników na kampanię 2023/2024. Na kolejny sezon w wałbrzyskich barwach pozostaje Damian Durski. Natomiast do biało-niebieskich dołącza Michał Mindowicz.

Michał Mindowicz urodził się 17 kwietnia 2002 roku. Swoje pierwsze kroki w koszykówce postawił w barwach Śląska Wrocław, reprezentując go w młodzieżowych rozgrywkach szczebla centralnego. Na koncie 21-letniego rzucającego jest: brązowy medal MP do lat 14, srebrny krążek MP do lat 16, brązowy i złoty medal MP do lat 18, a także srebrny medal MP do lat 20 i Młodzieżowy Puchar Polski.

Późniejszym przystankiem w karierze 21-latka był drugoligowy IgnerHome Basket Nysa. Jednak w ubiegłej kampanii wrócił na Dolny Śląsk, aby reprezentować barwy Śląska Wrocław na parkietach 1.Ligi oraz ekstraklasy. Mindowicz znacznie więcej szans dostawał na zapleczu, notując w 20 meczach łącznie 43 punkty.

Dla Damiana Durskiego będzie to dziesiąty sezon w wałbrzyskim zespole. Wychowanek Górnika parokrotnie ocierał się o finały zaplecza ekstraklasy, lecz za każdym razem kończyły się fiaskiem. W ostatniej kampanii 25-letni rozgrywający zagrał w 42 spotkaniach, aplikując łącznie 6,9 punktu, 2,7 zbiórki oraz 2,5 asysty.

Na następnych dniach będą ogłaszane kolejne nazwiska.

fot. Dawid Wójcikowski

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *