Rewanż Polonii w Pelplinie!

KKS Polonia Warszawa odegrała się na wyjeździe zawodnikom Decki Pelplin! W sobotnie popołudnie zawodnicy Jakuba Pendrakowskiego ograli kociewską ekipę 82:81

Decka Pelplin – KKS Polonia Warszawa 81:82 Statystyki

Na początku zawodów zespoły naprzemiennie wymieniały się uprzejmościami. Po sześciu zdobytych punktach z rzędu przez Thomasa Davisa, Decka minimalnie wyszła na przód (8:6). W paru następnych minutach obie strony lepiej pracowały w obronie niż szukały okazje do zdobywania punktów. Efektowny wsad Damiana Cechniaka dał nam remis (10:10). Następnie gracze z Kociewia zbudowali sobie kilkupunktową zaliczkę przy pomocy łatwych wejść pod obręcz Mariusza Konopatzkiego i Thomasa Davisa. Finalnie po trójce Marcina Dutkiewicza, a także wsadzie Adama Lisewskiego, Decka prowadziła po 10 minutach 18:17.

W drugiej kwarcie głos na dobre zabrali koszykarze „Czarnych Koszul”, którzy po świetnych zagraniach Marcina Dutkiewicza prowadzili ośmioma punktami. Podopiecznym Dariusza Kaszowskiego praktycznie nie wychodziło w ataku, co doskonale wykorzystywali Pietras oraz Dutkiewicz (20:32). Potem pelplińska ekipa odpowiadała pojedynczymi zrywami Dawida Sączewskiego i Tymona Szymańskiego. Jednak stołeczni umieli zareagować udanymi punktami z rzutów wolnych Michała Kierlewicza. Ostatecznie po trójce Michała Szymańskiego, a także kolejnych punktach Michała Wojtyńskiego i Damiana Cechniaka, Polonia wyraźnie prowadziła po pierwszej połowie w Pelplinie 47:28.

Po dłuższej pauzie zobaczyliśmy zespoły w mocno odmienionych rolach. Tym razem pelplinianie dyktowali tempo tej rywalizacji za którym nie nadążali poloniści. Dzięki trafieniom Thomasa Davisa, Patryka Kędla, a także trójce Dawida Sączewskiego, Decka miała do nadrobienia siedem „oczek” (44:51). Złą passę próbował przerwać Jakub Osiński, lecz skutecznie wtórował mu Tymon Szymański. Udana wizyta na przedłużonej linii rzutów wolnych Sączewskiego sprawiła, że zawodnicy z Kociewia mieli cztery punkty deficytu do Polonii (50:54). Później było jeszcze lepiej, bo po koszach Janika, Szymańskiego i Konopatzkiego, Decka na moment objęła prowadzenie (58:56). Trzecią kwartę zamknął trafieniem z dystansu Michał Wojtyński, co dało ekipie Jakuba Pendrakowskiego minimalną przewagę przed decydującą partią.

W czwartej partii warszawianie powrócili do wyższego prowadzenia przy pomocy trójek Dutkiewicza, a także celnego haku Kierlewicza (62:68). Pokrótce łatwe punkty spod obręczy zaaplikował Sadło, ale tę samą broń zastosowali Cechniak oraz Wojtyński. Kolejne udane interwencje Dutkiewicza i Kierlewicza sprawiły, że bliżej triumfu w Pelplinie była Polonia (66:77). Rezultat pomału zaczęli odmieniać Tymon Szymański, a następnie Michał Sadło. Pokrótce celny strzał zza łuku Stryjewskiego, a także punkty spod kosza Konopatzkiego sprawiły, że Decka na 27,5 sekundy była jeszcze w grze (77:79). Kluczowe okazały się punkty z rzutów wolnych Kierlewicza i Dutkiewicz. Pelplinianom nie pomogły punkty spod kosza Szymańskiego i Sączewskiego. W ten sposób KKS Polonia Warszawa ograła Deckę Pelplin 82:81.

Dla Decki 20 punktów, 4 zbiórki i 4 asyst zgarnął Thomas Davis. Natomiast dla Polonii 23 punkty i 6 zbiórek odnotował Marcin Dutkiewicz.