Jan Piliszczuk dołącza do GKS-u

Jan Piliszczuk zmienia barwy klubowe w Pekao S.A. 1.Lidze Mężczyzn! W przyszłorocznym sezonie 23-letni rozgrywający/rzucający zagra w GKS-ie Tychy.

Ubiegłą kampanię Piliszczuk spędził w barwach AZS-u AGH Kraków. 23-latek wystąpił w 32 spotkaniach, wychodząc w większości w wyjściowym ustawieniu. Pod wodzą trenera Tomasza Zycha, rzucający zdobywał średnio na spotkanie 9 punktów oraz 3,1 zbiórki.

Swoją koszykarską karierę Piliszczuk rozpoczął w młodzieżowym zespole UKS-u Piątki Lublin. Pokrótce przez kolejne trzy lata rzucający spędził w młodzieżowej sekcji Startu Lublin, dostając także epizody na drugoligowych parkietach. W 2019 roku przeniósł się do Warszawy, aby reprezentować drugoligową Legię Warszawa zarówno na seniorskich parkietach jak i młodzieżowych. Wraz z Zielonymi Kanonierami uzyskał 7.miejsce podczas turnieju finałowego Mistrzostw Polski do lat 20 rozgrywanego w Katowicach.

W trzech następnych latach Piliszczuk ogrywał się na pierwszoligowych parkietach, reprezentując odpowiednio: Dziki Warszawa (2020-2022) oraz KKS Polonię Warszawa (2022-2023).

fot. Okapi Studio Live
KW

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *