Zabłocki na kolejne trzy lata z Astorią. Białachowski nadal w Opolu

Maciej Zabłocki (19 lat, 197 cm) podpisał trzyletni kontrakt z Enea Abramczyk Astorią Bydgoszcz, przechodząc z WKK Wrocław. Na kolejny sezon w Weegree AZS Politechnice Opolskiej pozostaje Kamil Białachowski (21 lat, 202 cm).

Zabłocki przez ostatnie trzy lata reprezentował barwy WKK Wrocław zarówno na zapleczu ekstraklasy jak i na drugoligowych parkietach. 19-letni skrzydłowy na zapleczu wrocławskiego zespołu zagrał w 23 meczach, aplikując średnio 12,2 punktu oraz 5,7 zbiórki. Natomiast na pierwszoligowych boiskach wystąpił w 21 meczach, notując łącznie 16 punktów oraz 8 zbiórek. Co więcej Zabłocki zagrał w turnieju finałowym Mistrzostw Polski do lat 19 w Sopocie, gdzie wraz ze swoimi kolegami zdobył srebrny medal.

Na kolejny sezon w barwach Politechniki Opolskiej pozostał Kamil Białachowski, który w ubiegłej kampanii podpisał trzyletnią umowę. 21-letni środkowy grał w 33 potyczkach, notując średnio 6,1 punktu oraz 3 zbiórki. W dotychczasowej karierze grał we Władysławowie, Jeleniej Górze i Wrocławiu. Ostatnio Białachowski wraz z kolegami wzięli udział w turnieju finałowym Akademickich Mistrzostw Polski w Koszykówce Mężczyzn w Lublinie. Podopieczni Roberta Skibniewskiego wywalczyli brązowy medal, pokonując krakowski Uniwersytet Rolniczy 78:52.

fot. Zbyszek Bytomski, Weegree AZS Politechnika Opolska

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *