2.Liga w połowie drogi

Pierwsza runda zasadnicza we wszystkich drugoligowych grupach za nami. Runda rewanżowa na parkietach 2.Ligi rozpocznie się w Święto Trzech Króli. Sprawdziliśmy, jak aktualnie wygląda sytuacja po pierwszych 15.kolejkach.

Chętnych do awansu na przyszły sezon do Pekao S.A. 1.Ligi Mężczyzn jest dużo więcej niż akurat miejsc – trzy najlepsze zespoły wyłonione po fazie play-off wywalczą miejsce na zaplecze ekstraklasy. Warto podkreślić, że po pierwszej wewnętrznej rundzie play-off: zwycięzcy par z grupy A połączą się z grupą D oraz analogicznie B z C.

Najpierw popatrzmy jak aktualnie wygląda sytuacja po piętnastu rozegranych kolejkach w 2.Lidze, biorąc pod uwagę wyłącznie bilans małych punktów zdobytych do straconych. Przypominamy, że została do rozegrania jeszcze runda rewanżowa, w której wiele może się zmienić, a każdy wynik będzie miał znaczenie.

Zgodnie z przewidywaniami w czubach tabeli znajdują się: KSK Ciech Noteć Inowrocław, ŁKS Coolpack Łódź, AZS UMK Transbruk Toruń, Pogoń Prudnik, PGE GiEK Turów Zgorzelec, Basket Hills Bielsko-Biała, BS Polonia Bytom, Energa Basket Warszawa oraz Znicz Basket Pruszków. Wyżej wymienione drużyny bez większych przeszkód powinny przejść błyskawicznie przez wewnętrzną rundę play-off. Najciekawszymi starciami już w pierwszej rundzie play-off byłyby potyczki: Żubrów z Księżakiem, Tura z Lublinianką, Resovii z krakowską Bozzą, a także Tarnovii ze Sklepem Polskim MKK.

Po rozegranej rundzie w swoich grupach przyjdzie etap ogólnopolski, w którym zacznie się prawdziwe granie. Przykładowo w następnej rundzie zwycięzca pary Żubry/Księżak spotka się ze zwycięzcą pary BS Polonia/KKS Ragor. Bieszczadzkie Wilki po przykładowym przebrnięciu dwumeczu z krakowską Bozzą może trafić w następnym etapie na Energę Basket Warszawa. Na zakończenie przedstawimy Wam przykładową symulację ćwierćfinałowych par walczących o awans na zaplecze ekstraklasy w oparciu o aktualną tabelę:
KSK Ciech Noteć Inowrocław – BS Polonia Bytom
PGE GiEK Turów Zgorzelec – OPTeam Resovia Rzeszów
Pogoń Prudnik – Znicz Basket Pruszków
Basket Hills Bielsko-Biała – ŁKS Coolpack Łódź

Widzimy zatem, że po ćwierćfinałowym etapie parę zespołów liczących się o awans na zaplecze ekstraklasy pożegna się z takimi nadziejami. Runda rewanżowa na drugoligowych boiskach rozpocznie się na początku stycznia i potrwa do 23 marca nadchodzącego roku. Decydujące rozgrywki wystartują 27 marca i potrwają do 26 maja. Emocji na drugoligowych igrzyskach o awans do Pekao S.A. 1.Ligi Mężczyzn z pewnością nie zabraknie!

fot. Małgorzata Jurys (archiwum)
Red.

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *