Kontynuacja w Krośnie, Valeiko nadal trenerem Miasta Szkła

Miasto Szkła Krosno chce kontynuować projekt, który wypalił w rundzie zasadniczej Pekao S.A. 1.Lidze Mężczyzn. Szkoleniowcem krośnieńskiego zespołu pozostaje Edmunds Valeiko.

Spokojnie można powiedzieć, że biało-zieloni po ostatnich dwóch „chudych” latach bez play-off zahaczyli wreszcie o najważniejszą część sezonu. Krośnianie w rundzie zasadniczej byli w czubie tabeli zaplecza ekstraklasy, walcząc o fotel lidera do samego końca. Ostatecznie po wyjazdowej wygranej w Kołobrzegu (przy jednoczesnej wpadce Górnika w Opolu) zajęli pierwsze miejsce po 34. seriach gier w 1.Lidze.

Bardzo dobry sezon regularny rozpalił apetyty krośnieńskich kibiców, aby w najważniejszej części sezonu powalczyć o prawo do gry w Orlen Basket Lidze na przyszły sezon. Ich plany rozwiała ćwierćfinałowa rywalizacja z GKS-em Tychy, do której przystąpili bez istotnego zawodnika w tej układance – Maksymiliana Zagórskiego. Zawodnicy z Podkarpacia z grą o ekstraklasę pożegnali się w czterech spotkaniach, ulegając Trójkolorowym 1:3.

Mimo słabszej dyspozycji w ćwierćfinałowej fazie play-off i dość krótkiej przygody w najważniejszej części sezonu, włodarze krośnieńskiego klubu postanowili przedłużyć kontrakt z łotewskim szkoleniowcem. 51-letni szkoleniowiec objął stanowisko pierwszego trenera w połowie grudnia 2022 roku, zastępując Romana Prawicę. Sam awans do najlepszej ósemki po rundzie regularnej na zapleczu ekstraklasy można uznać za jeden z pozytywnego klubu z Krosna. Sądzimy, że krośnianie po niespodziewanym flopie w nielada kończącej się kampanii 2023/2024 będą w przyszłym sezonie znów walczyć o jak najlepszy rezultat.

fot. Miasto Szkła Krosno (fanpage)

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *