Kotwica lepsza od GKS-u

Sensation Kotwica Kołobrzeg kontynuuje dobrą passę na zapleczu ekstraklasy! Podopieczni Rafała Franka pokonali GKS Tychy 83:68

Sensation Kotwica Kołobrzeg – GKS Tychy 83:68 Statystyki

Pierwsze minuty widowiska w kołobrzeskiej hali Millenium stały pod znakiem lepszej defensywy z obu stron. W ciągu pierwszych czterech minut zespoły łącznie zaaplikowały jedynie siedem punktów (5:2). Sytuację Trójkolorowych podreperował Szymon Walski, dając gościom inicjatywę. Kołobrzeżanie interweniowali efektownym serialem 17:2, w której celnymi rzutami poczęstowali Remon Nelson, Damian Pieloch, a także Daniel Ziółkowski. Finalnie po trójce Sebastiana Waldy, Kotwica prowadziła po tej części 26:11.

W następną część dobrze wprowadził się Szymon Długosz, ale skutecznie odpowiadali mu Maksymilian Duda oraz Karol Kamiński. Dzięki trójce Iliana Węgrowskiego, GKS wciąż miał do odrobienia dwucyfrowy deficyt (33:20). W kolejnych minutach tej części miejscowi mogli liczyć na dobre zagrania Motylewskiego, Nelsona oraz Ziółkowskiego. Ostatecznie po wsadzie Szymona Długosza, „Czarodzieje z Wydm” wygrywali 43:22.

Kołobrzeżanie następną partię otworzyli udanym runem 10:1, które po trafieniach Pielocha i Nelsona dały pułap trzydziestu punktów (53:23). Ekipę Tomasza Jagiełki poderwały do gry pojedyncze zagrania Pawła Zmarlaka, a także rzuty wolne Karola Kamińskiego. Gospodarze kontrolowali wydarzenia na boisku po udanych próbach Ziółkowskiego oraz Motylewskiego. Punkty spod tablicy Sebastiana Bożenko zamknęły tę część meczu przy wysokim prowadzeniu Kotwicy – 65:37.

Tyszanie w czwartej kwarcie jedynie zmniejszali rozmiar porażki, a pomagały im trafienia Szmita oraz Nowakowskiego. Po ich następnych koszach przewaga gospodarzy spadła do siedemnastu punktów. Złą passę starał się przerwać Dzierżak, aplikując punkty z rzutów wolnych. Tę samą broń wykorzystali Duda oraz Węgrowski. Korzystny wynik dla miejscowych trzymali Nelson, Pieloch oraz Ziółkowski. Ostatecznie po akcji 2+1 Nelsona, Kotwica pokonuje GKS 83:68.

Dla gospodarzy 20 punktów, 8 asyst i 4 zbiórki dał Remon Nelson. Dla tyszan 12 punktów i 6 zbiórek zgarnął Szymon Szmit.