Kto wyróżniał się w czwartej serii gier Pekao S.A. 1.Ligi?

Aż osiem środowych meczów obejrzeliśmy w czwartej kolejce spotkań Pekao S.A. 1.Ligi Mężczyzn. Zobaczcie, kto w środowej serii gier najbardziej się wyróżnił.

Rozpoczniemy od konfrontacji na Podkarpaciu między Miastem Szkła Krosno, a jedną z rewelacji obecnej kampanii – WKK Active Hotel Wrocław. To było z jedno z wielu kapitalnych widowisk tej kolejki, lecz zwycięsko wyszli podopieczni Edmundsa Valeiko, zatrzymując ekipę z Dolnego Śląska 95:85. Nie da się ukryć, że wyborem na zawodnika kolejki będzie Myles Rasnick. 23-letni rozgrywający wszedł do spotkania z ławki rezerwowej, a gdy był na parkiecie zrobił niezłe show wrocławianom, aplikując 33 punkty i 6 zbiórek, mając wysoki procent skuteczności za 2 na poziomie 69%. Myślę, że warto będzie obserwować w kwestii najlepszego zagranicznego gracza 1.Ligi!

Przenosimy się do Tychów, gdzie bardzo dobry bój rozegrali gracze GKS-u, a także MKS-u Mana.lake Marbo Sokoły Międzychód. Tym razem po niesamowicie ofensywnym festiwalu podopieczni Tomasza Jagiełki ograli beniaminka zaplecza ekstraklasy 99:94. Głównym wirtuozem tyskiej drużyny był Maciej Koperski, wykręcając 27 punktów, 8 asyst, a także 7 zbiórek. Na uwagę zwracają także dobre wyczyny po stronie przeciwnej – Mikołaja Smarzego oraz Nicholasa Lyncha. Ten duet łącznie zdobył 50 z 94 punktów dla międzychodzkiej drużyny. Ciut więcej roboty zrobił Amerykanin, który dopisał w tym meczu double-double (26 punktów i 10 zbiórek). Sądzimy, że 23-latek będzie walczył o czołówkę graczy najlepiej zbierających piłkę.

Pora przenieść się na Kociewie, gdzie niemal do ostatnich sekund decydował się rezultat między SKS-em Fulimpex Starogard Gdański a KKS Polonią Warszawa. W ważnej akcji na zwycięstwo próbę wejścia pod obręcz przypuścił Adrian Kordalski, zostając bohaterem tego spotkania. 27-letni rozgrywający ukończył mecz z linijką 24 punktów oraz 6 asyst, lądując zasłużenie w tym zestawieniu. Po przeciwnej stronie parkietu nie próżnował Patryk Pełka, odnotowując double-double w postaci 21 punktów i 13 zbiórek. Jednak to okazało się za mało, aby stołeczni wrócili ze Starogardu zwycięsko.

Zestawienie zamkniemy bardzo dobrą ucztą w Bydgoszczy między Eneą Abramczyk Astorią a Decką Pelplin. Dodatkowym smaczkiem widowiska był pojedynek między ojcem a synem. Mateusz Kaszowski w końcówce regulaminowego czasu trafił ważną trójkę. W doliczonym czasie gry najważniejsze punkty na wagę zwycięstwa trafiali Filip Małgorzaciak oraz Piotr Śmigielski, dając triumf Aście 95:90. Do najlepszej piątki damy dwóch graczy z tej rywalizacji. Wspomniany przez nas Kaszowski ukończył mecz na 22 punktach i 4 asystach, będąc jedną z wiodących postaci bydgoskiej drużyny. Drugim z graczy, który mocno wyróżnił się w tej konfrontacji jest Patryk Kędel – środkowy w ciągu prawie 36 minut odnotował 28 punktów, a także 5 zbiórek.

Dodatkowo jeszcze trzech zawodników miało bardzo przyzwoite występy, co pozwala im dodać do wyróżnionych. Są nimi: Mikołaj Stopierzyński, Damian Ciesielski, a także Szymon Sobiech. Ostatni z nich pod nieobecność Przemysława Wrony zaliczył całkiem dobrą zdobycz double-double (20 punktów i 11 zbiórek).

Najbardziej Wartościowym Zawodnikiem 4.kolejki Pekao S.A. 1.Ligi jest:

  • Patryk Kędel (Decka Pelplin) – 28 pkt, 5 zb (26%, 26 Votes)
  • Myles Rasnick (Miasto Szkła Krosno) – 33 pkt, 6 zb (20%, 20 Votes)
  • Maciej Koperski (GKS Tychy) – 27 pkt, 8 as, 7 zb (19%, 19 Votes)
  • Adrian Kordalski (SKS Fulimpex Starogard Gdański) – 24 pkt, 6 as (18%, 18 Votes)
  • Mateusz Kaszowski (Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz) – 22 pkt, 4 as (16%, 16 Votes)

Total Voters: 99

Loading ... Loading ...

fot. Dariusz Błażejowski
KW

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *