Mickiewicz lepszy od Żaka

AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice zaliczył szóste ligowe zwycięstwo na zapleczu ekstraklasy! Podopieczni Andrzeja Bartosza ograli MKKS Żaka Koszalin 93:85.

AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice – MKKS Żak Koszalin 93:85 Statystyki

Dobry początek meczu zaliczyli katowiczanie, którzy po trójkach Patryka Wieczorka, Tomasza Krzymińskiego, a także udanym półdystansie Jakuba Nowaka mieli w zapasie sześć „oczek” (10:4). Zaległości po paru chwilach starali się uszczuplić Andrzej Krajewski oraz Marcin Tomaszewski. Jednak niezastąpione w ataku było trio Wieczorek-Krzymiński-Nowak, które przyniosło gospodarzom 11-punktową zaliczkę. Do końca tej kwarty w koszalińskim zespole aktywny był Adam Skiba, lecz sprawnie odpowiadali mu Mikołaj Ratajczak oraz Jakub Nowak. Trzypunktowe trafienie rzucającego sprawiło, że Mickiewicz prowadził po tej części 29:19.

W drugiej kwarcie dwucyfrową przewagę pilnowali Żebrok oraz Nowak. Koszalinianie dzięki dwóm trójkom Szymona Pawlaka, a także łatwym wejściu pod obręcz Wiktora Rajewicz zmniejszyli przewagę miejscowych do siedmiu „oczek” (34:27). Pokrótce widowisko znacznie się wyrównało, bo zespoły grały kosz za kosz. Kolejne ładne wykończenia z pomalowanego pola przez Krajewskiego, a następnie przez Życzkowskiego dały Żakowi stratę jednego posiadania (38:36). Do przerwy graczy Andrzeja Bartosza przy prowadzeniu trzymały punkty Tomasza Krzymińskiego i Kajetana Kuczawskiego. Tym samym Mickiewicz prowadził do przerwy z Żakiem 45:42.

Na otwarcie drugiej połowy Żak wyszedł na prowadzenie po efektownej paczce Krystiana Rosińskiego, a także trójkach Adama Skiby. Po paru chwilach rezultat szybko odmieniły efektowne akcje Łukasza Kłaczka. Przyjezdni nie zamierzali zwieszać głów, wychodząc na kilkupunktowe prowadzenie po zagraniach Tomaszewskiego i Skiby (51:57). Później głos zabrali gospodarze, aplikując serial 11:2 przy pomocy koszy Kuczawskiego, Krzymińskiego i Ratajczaka. Udana akcja „and one” Patryka Wieczorka pozwoliła Mickiewiczowi uciec na dwa posiadania (65:61). Taką zaliczkę miejscowi utrzymali do końca trzeciej części, po której wygrywali 71:67.

Decydującą partię lepiej otworzyli zawodnicy w białych strojach, którzy po akcjach Oladapo oraz Kłaczka odskoczyli na dziewięć punktów (80:71). Sytuację ekipy z Pomorza próbowali poprawiać Czerniejewicz, Życzkowski, a następnie Rosiński. Następne udane zagrania Życzkowskiego i Czerniejewicza sprawiły, że Żak osiągnął kontakt z Mickiewiczem (84:82). Chłodniejszą głowę w końcowych fragmentach mieli gospodarzy, którzy mogli liczyć na Krzymińskiego, Kłaczka i Wieczorka. W ten sposób Mickiewicz pokonał Żaka we własnej hali 93:85.

W katowickim zespole 19 punktów i 5 asyst uzyskał Patryk Wieczorek. Dla Żaka 22 punkty zainkasował Adam Skiba.