Arka bliżej brązu!

VBW Arka Gdynia wygrywa na Dolnym Śląsku! Podopieczne Philipa Mestdagh’a pokonały na wyjeździe Ślęzę Wrocław 62:56. Rewanżowe spotkanie między tymi zespołami w najbliższą sobotę w Gdyni.

1KS Ślęza Wrocław – VBW Arka Gdynia 56:62 Statystyki

Początkowo obie ekipy zdobywały seriami punkty, a następnie na przemian wychodziły na prowadzenie, grając kosz za kosz. Finalnie po łatwym wejściu pod obręcz Natalii Kurach minimalne lepsze były wrocławianki (17:15). W następnej części obu zespołom spadła skuteczność z gry, a większa koncentracja była na defensywie. Gdynianki w połowie drugiej kwarty szybciej znalazły okazje na zdobywanie punktów. Trójki Barbory Wrzesiński, Marissy Kastanek, a także trafienia Rennie Davis sprawiły, że Arka prowadziła po pierwszej połowie sześcioma punktami (26:32).

Po zmianie stron przewaga koszykarek z Gdyni wzrosła do piętnastu punktów po celnych próbach Davis oraz Cowling. Gospodynie nie zamierzały składał broni, a po udanych rzutach Alexy Held i Digmy Strautmane przegrywały dziewięcioma punktami. Ostatnią kwartę otworzył udane próby Kamili Podgórnej i Barbory Wrzesińskiej, po których gdynianki miały dwunastopunktową zaliczkę (44:56). Gospodynie starały się do końcowej syreny zmniejszyć rozmiar porażki przed rewanżowym spotkaniem. Sprawnie w zmniejszaniu deficytu pomagały Alexa Held, Natalia Kurach, a także Martyna Pyka. Ostatecznie wynik spotkania ustaliła z półdystansu Davis. W ten sposób gdynianki mają ciut lepszą sytuację przed sobotnim spotkaniem we własnej hali.

Dla wrocławianek 14 punktów rzuciła Alexa Held. Natomiast dla gdynianek 13 punktów i 10 zbiórek odnotowała Mikayla Cowling.