KGHM BC Polkowice bliżej tytułu!

KGHM BC Polkowice zrobił ważny krok w kierunku odzyskania tytułu Mistrzyń Polski. Podopieczne Karola Kowalewskiego pokonały gorzowianki we własnej hali 99:88.

KGHM BC Polkowice – PolskaStrefaInwestycji Enea AJP Gorzów Wlkp. 99:88 Statystyki

Początkowo zespoły zdobywały seryjnie punkty – na trafienia Erici Wheeler, a także Brianny Fraser z wolnych ripostowały Weronika Telenga oraz Stephanie Jones. Później do listy punktujących zawodniczek dopisały się Dragana Stanković, Emilia Kośla oraz Liliana Banaszak. Głównie dzięki tym zawodniczkom, „Pomarańczowe” zbudowały sobie po pierwszej części dwucyfrowe prowadzenie (28:15). W następnej kwarcie Chloe Bibby, Nora Wentzel oraz Aleksandra Pszczolarska próbowały zmienić obraz gry. Jednak gospodynie mogły liczyć na Zalę Friskovec, Emilię Koślę, a także Klaudię Gertchen, które skutecznie trafiły po trójce. Po następnej celnej próbie zza łuku Wheeler, przewaga polkowiczanek wciąż wynosiła trzynaście punktów (43:30). Wyrównany bój trwał do końca pierwszej połowy, w której polkowicki kontrolował wydarzenia boiskowe. Po półdystansie Wheeler, polkowiczanki prowadziły 56:41.

Po przerwie za nadrobienie zaległości wzięły się gorzowiankami dzięki celnym rzutom Bibby, Jones, a także Tsineke. Korzystnego wyniku dla polkowickiej drużyny starały się pilnować Friskovec, Banaszak, a także Fraser. Jednak przed końcem trzeciej kwarty po punktach z półdystansu Weroniki Telengi, a także trójce Eleny Tsineke, to gorzowianki były na prowadzeniu (71:73). Ostatecznie szalę przechyliły kolejne punkty Banaszak oraz Fraser, które dały polkowiczankom pięciopunktową zaliczkę na decydującą kwartę. Dwucyfrową przewagę dla zawodniczek z Dolnego Śląska odzyskały Erica Wheeler oraz Brianna Fraser. Sytuację gorzowskiej ekipy próbowały odmienić Chloe Bibby oraz Stephanie Jones, ale ważne punkty na wygraną polkowiczanek dały Liliana Banaszak, a także Erica Wheeler. W ten sposób „Pomarańczowe” wygrały całe zawody 99:88, robiąc ważny krok w kierunku złotych medali Orlen Basket Ligi Kobiet.