Noteć już 8-0, domowe zwycięstwa ŁKS-u i AZS-u UMK

Ósma seria zmagań na Pomorzu i Kujawach za nami. KSK Ciech Noteć Inowrocław dzierży szlak niepokonanego zespołu, zaliczając triumf w Stargardzie. Po piętach depczą im m.in. ŁKS Coolpack Łódź czy AZS UMK Transbruk Toruń, którzy odnieśli kolejne domowe zwycięstwa. Pozytywnie zaskakują PKK 99 Pabianice oraz Sklep Polski MKK Gniezno. Jak inni sobie radzili?

Przyzwoicie w drugoligowych rozgrywkach prezentuje się gracze AMW Floty Gdynia. Podopieczni Bartosza Sarzało wygrali na wyjeździe z poznańską Wiarą Lechą, choć po trzech kwartach mieli nawet 24-punktową zaliczkę. W tej części widowiska niesamowicie skuteczny był Maciej Marcinkowski do spółki z Adrianem Pajkertem, a także Nikodemem Czoską. Poznaniacy wygrali ostatnią kwartę (28:8), ale w kulminacyjnym momencie kropkę nad „i” postawił celnymi rzutami wolnymi Pajkert.

Ze zwycięskiego szlaku nie schodzą akademicy z Torunia. Podopieczni Kamila Michalskiego po domowej, jedynej porażce z inowrocławską Notecią (91:101 – przyp. red.) okazali się lepsi od rezerw Trefla Sopot. Druga, a także trzecia kwarta wygrane różnicą siedmiu „oczek” pozwoliły im na nieco większy spokojniejszą grę w decydującej kwarcie. Dla toruńskich akademików 14 punktów rzucił Krystian Maćkiewicz. Dla sopocian 17 punktów, 12 asyst oraz 6 zbiórek zaliczył Miłosz Toczek. Torunianie w całej rywalizacji rozdali aż 30 asyst.

Kolejnymi zespołami, które mogą poszczycić się bilansem 7 zwycięstw i 1 porażki są ŁKS Coolpack Łódź, a także Sklep Polski MKK Gniezno. Łodzianie odnieśli okazałe zwycięstwo nad zawodnikami SMS-u Władysławowa 89:60 po nieco słabszej premierowej odsłonie (17:21). W kolejnych trzech częściach podopieczni Jarosława Krysiewicza bezdyskusyjnie dyktowali warunki tej konfrontacji. 20 „oczek” dla ełkaesiaków trafił Maciej Leszczyński. Dla przyjezdnych najlepiej zaprezentowali się Michał Szarbatke oraz Antoni Siewruk – obaj zdobyli po 13 punktów.

Większego nakładu sił musieli użyć gnieźnianie, aby wywieźć zwycięstwo z Gdyni. W równej premierowej odsłonie dobrze spisywali się Dariusz Dobrzycki do spółki z Mikołajem Czyżem. Jednak w gdyńskim zespole równie precyzyjnie odpowiadał Kacper Ponitka wraz z kolegami. W kolejnej części słabszy fragment w ataku miejscowych wykorzystywali Leśniczak, Dobrzycki oraz Gorzelany. Kolejne dobre rzuty Czyża sprawiły, że MKK prowadziło po 20 minutach dziewięcioma punktami. Gdynianie poprawili swoją grę w drugiej połowie, a dzięki dobrym rzutom Kiejzika oraz Ponitki nawet wyszli na minimalne prowadzenie w czwartej odsłonie (62:61). Przyjezdną ekipę na przód przywrócili swoimi trafieniami Czyż oraz Dobrzycki, ale skutecznie reagowali na to Kiejzik, Mońko oraz Sternicki. Ostateczne słowa należały do duetu Dobrzycki-Konowalski, którzy wspólnie zaaplikowali dziewięć „oczek”.

W Zgierzu mieliśmy kolejny wyrównany pojedynek. Tym razem naprzeciw siebie stanęli zawodnicy Kuchinoxu-Puch-Siejko oraz Tarnovii. Decydująca do rozstrzygnięcia zwycięstwa okazała się ostatnia kwarta, którą goście wygrali 23:15. Dokładne wykończenia rzutowe Bartłomieja Gubernata, Łukasza Ulchurskiego czy Szymona Milczyńskiego sprawiły, że Tarnovia odniosła szósty triumf w lidze. Milczyński zdobył dla zwycięzców 21 punktów i 8 zbiórek. Dla gospodarzy 23 punkty upolował Robert Kowalski.

Znakomita trzecia kwarta w wykonaniu PKK 99 Pabianice (28:7) wystarczyła, aby odnieść w pełni zasłużone zwycięstwo nad rezerwami Enei Basket Poznań. W niej doskonale spisywali się Patryk Zawadzki, Szymon Gralewski oraz Aleksander Fabiszewski. Dwaj pierwsi byli najlepszymi liderami pabianickiego zespołu, zdobywając odpowiednio: 17 i 19 punktów. W zespole Cezarego Kurzawskiego brylował Aleks Najder, autor 12 punktów.

Wysokie zwycięstwo w Stargardzie odnieśli koszykarze KSK Ciech Noteci Inowrocław. Rywalizacja rozstrzygnęła się już po 20 minutach, gdy na przerwę zawodnicy Huberta Mazura schodzili z ponad 20-punktowym prowadzeniem (34:56). Po zmianie stron obraz gry się nie zmienił, a inowrocławscy zawodnicy mogli ze spokojem kontrolować dalszy przebieg tej potyczki. Najlepiej wśród gości spisał się Darrell Harris, zdobywca 23 punktów i 17 zbiórek. Dla rezerw Spójni 14 punktów zapisał na swoje konto Maksym Kołodziej.